rss چیست

آر اس اس RSS چیست و چه کاری می کند؟

آر اس اس RSS چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر در وب سایتی اشتراک داشته باشید، به محض به روز رسانی سایت از سوی گرداننده ی آن، آر اس اس RSS فعال شده و به شما اعلان می فرستد.

rss چیست

آر اس اس مخفف عبارت  really simple syndication(همگام سازی حقیقی ساده) یا rich site summary (خلاصه خبری سایت) است. در واقع با استفاده از این روش، گردانندگان وب سایت ها می توانند کاربران و مخاطبان را از به روزرسانی و محتوای جدید تازه منتشر شده باخبر سازند. کاربران بدون آن که نیاز باشد خودشان مستقیما وارد وب سایت شده و به بررسی محتوای جدید بپردازند، با گرفتن اعلان از آر اس اس می توانند از محتوای جدید و به روزرسانی شده اطلاع یابند.

با آر اس اس می توانید با محتوای بسیاری از وب سایت ها همگام شوید. همچنین محتوای مورد علاقه ی خود را در یک مکان، شخصی سازی و دنبال کنید.

زمانی که سرعت اینترنت شما پایین باشد یا آن که مصرف اینترنت شما آزاد حساب بشود، این که چه محتوایی به شما نشان داده شود یا نشود بدون این که صفحه ی مورد نظر را باز کرده باشید، مزیت فوق العاده ای به نظر می رسد.

آر اس اس RSS چیست و چه کاری می کند؟
اگر در وب سایتی اشتراک داشته باشید، به محض به روز رسانی سایت از سوی گرداننده ی آن، آر اس اس RSS فعال شده و به شما اعلان می فرستد.

ابزار مورد نیاز برای استفاده از آر اس اس RSS چیست

بیشتر وب سایت ها خوراک خبری آر اس اس را ارائه می کنند. معمولا در جعبه ای نارنجی یا لینکی با نوشته ی آر اس اس، ایکس ام ال یا همگام سازی با سایت می توانید خوراک خبری را برای خود تعیین کنید. این لینکی است که شما را به خوراک آر اس اس می رساند.

زمانی که خوراک آر اس اس در وب سایت مورد پسند خود می یابید بایستی برای گرفتن آخرین و تازه ترین خوراک خبری، در آن سایت مشترک شوید.

همچنین با نصب نرم افزار ((جمع کننده ی اخبار)) یا ((آر اس اس خوان)) می توانید به خوراک خبری دسترسی داشته باشید.

نحوه ی ایجاد اشتراک با خوراک آر اس اس

با آر اس اس خوان می توانید به سایت مورد پسند خود متصل شوید و خوراک خبری را از آن بگیرید.

با کلیک روی ایکس ام ال یا آر اس اس می توانید به لینک آن وصل شوید. ممکن است گاهی اوقات با صفحات نامرتب، مثل داشتن کدهای برنامه نویسی زیاد یا تمامی اخبار با هم مواجه شوید، تنها کاری که باید انجام دهید آن است که آدرس سایت را که اغلب با پسوند آر دی اف یا ایکس ام ال پایان می یابد را کپی کنید.

وقتی که این آدرس را در خبرخوان اضافه می کنید در واقع اشتراکی در خوراک خبری آر اس اس ایجاد کرده اید.

 محل تهیه ی آر اس اس خوان

انواع مختلفی از آر اس اس خوان ها موجود هستند. مثلا بعضی ها از مرورگر مثل ((گوگل خوان)) و بعضی ها از نرم افزارهای قابل دانلود در دسترس هستند. بسته به نوع نیاز خود می توانید از گردآوردنده های خبری استفاده کنید.

خبرخوان هایی که بر پایه ی مرورگر هستند، روی هر سیستمی مطالب مرتبط را به شما نشان خواهند داد. بعضی از افراد ترجیح می دهند تا از نرم افزارهای قابل دانلود استفاده کنند تا خوراک خبری را در همان برنامه ای که در حال استفاده از آن هستند، دریافت کنند. مثلا ((مای یاهو)) دارای ماژول آر اس اس است و ((نیوز گیتور)) تابع اوت لوک ماکروسافت است. چنان چه از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، آر اس اس خوان در بخش لایو بوک مارکس جای داده شده است.

برای حمایت از بوکتو لطفا به سایر قسمت های سایت سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *